Artclick
Halmai Lástzló
NYOMVONAL
RAJZMŰHELY
RAJZOKTATÁS, FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐ / GÖDÖLLŐ-HATVAN-SZADA

 Helyszínek, időpontok


GÖDÖLLŐ - Szeptembertől júniusig minden pénteken 16-18 óráig a Damjanich iskolában - tehetséggondozás és felvételi előkészítő

2023. október 5-től december 31-ig - NYOM, VONAL kiállítás Gödöllő, Művészetek Háza - konferenciaterem

HATVAN - A hatvani korhatár nélküli foglalkozások a Grassalkovich Művelődési Házban átmenetileg szünetelnek. Várható kezdés 2024. 09. 11.

2022. május 25. 18:30 (lezajlott)- NYOM, VONAL kiállításmegnyitó Hatvan, Grassalkovich Művelődési Ház

SZADA - nyári RAJZTÁBOROK: első turnus - 2024. július 1-5., második turnus: augusztus 5-9.


Pillanatképek a rajztáborokból:

 A Rajzműhely kiállításáról készült híranyag a Hatvan TV-ben:

A kiállítás június 1-15-ig tekinthető meg Hatvanban, a Grassalkowich Művelődési Házban

 A Rajzműhelyről röviden

A Nyomvonal Rajzműhely 2014 óta segíti a tehetséges fiatalok fejlődését a szabadkézi rajz, a klasszikus grafikai technikák és a festészet terrén. Az elsődleges feladat a tehetséggondozás, és a felvételi előkészítő művészeti középiskolákba és felsőoktatási intézményekbe. A rajzfoglalkozásokhoz folyamatosan lehet csatlakozni. Tanítványaim sikeres felvételit tettek többek között a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemre, a BME Építészmérnöki karára, a Képzőművészeti Szakközépiskolába (Kisképző), különböző budapesti művészeti gimnáziumokba, szakközépiskolákba, gimnáziumok speciális rajz tagozataira, de van olyan korábbi tanítvány is, aki jelenleg Európa legnívósabb divattervező egyetemét végzi Amsterdamban. Az évközbeni rajzfoglalkozásokat nyáron rajztáborok színesítik.


Rajzaink


Jelentkezés

Jelentkezni lehet folyamatosan: Halmai László - 06-30-6222230

Az űrlapot sikeresen elküldted!

Felvételi eredmények


Baji Vica - 2020- Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium "Kisképző" - Budepest - festő szak

Béres Enikő - 2019- Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium "Kisképző" - Budepest - üvegműves szak

Bucsányi Henrietta - 2012-2016 Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha - és Bőripari Szakgimnáziuma - textilrajzoló modelltervező szak
2016-17-MOME (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) - textil szak
2017- AMFI- Amsterdam Fashion Institute

Császár Inez - 2020 - Kőbányai Szent Lászó Gimnázium - rajz tagozat

Cseh Fruzsi - 2020 - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - építészmérnöki kar

Dénes Fanni2022 - Kőbányai Szent Lászó Gimnázium - rajz tagozat

Diószegi Hanna2023 - Budapesti Innovatív Gimnázium - grafika szak

Emily Woo2024 - EKE Eszterházy Károly Gyakorlóiskola - Eger - rajz tagozat

Esztergály Benedek - 2019- Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium "Kisképző" - Budepest - szobrász szak

Flórek Jázmin - 2021 - Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum - divattervező szak

Györfi Tibor - 2022 - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - építészmérnöki kar

Geszler Orsolya2022 - Soproni Egyetem - Kreatív Ipari szak - tervezőgrafika

Hegedűs Flóra - 2017- Soproni Egyetem - Simonyi Károly műszaki, faanyagtudományi és művészeti kar - építőművészet szak

Kátai Máté - 2020 - Szent István Egyetem - Ybl Miklós építéstudományi kar

Kersák Panna - 2020 - Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola - dekoratőr szak

Madarász Brigitta - 2016 - Kőbányai Szent Lászó Gimnázium - rajz tagozat

Madarász Bettina - 2020 - Kőbányai Szent Lászó Gimnázium - rajz tagozat

Makróczi Trisztán - 2019- Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium - grafikus szak

Mezei Zoé - 2023 - Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium - kerámia szak

Nagy Péter - 2018 - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - építészmérnöki kar

Nagy Kaszap Hanna - 2016 - Budapesti Komplex Szakképzési Centrum - Kozma Lajos Szakgimnáziuma - dekoratőr-lakberendező szak

Nemeskéri Mira - 2020 - Jelky András Iparművészeti Szakgimnázium - festő szak

Nyerlucz Dominik - 2023 - Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium - festő szak

Ocsovai Éva2022 - Hollóka Grafikai Műhely - illusztráció designer szak

Oláh Sámuel - 2019 - Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha- és Bőripari Szakgimnáziuma - grafikus szak

Pesti Viktória - 2017 - Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha - és Bőripari Szakgimnáziuma - grafikus szak

Spanger Alexa - 2023 - Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum - grafikus szak

Szatmári Zsanett - 2017 - Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnázium - grafikus szak

Tóth Katalin Anna - 2023 - Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum - grafikus szak

Török Rebeka - 2016 - Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha- és Bőripari Szakgimnáziuma - divat stílustervező szak

Várdai Viktória Petra - 2023 - Jelky András Iparművészeti Szakgimnázium - festő szak

Versenyeredmények

Két fordulós tankerületi rajzverseny - 2016

5-6-os korosztály: Németh Péter 1. hely, Esztergály Benedek 2. hely, Takács Henrietta 3. hely.
7-8-os korosztály: Nagy Kaszap Hanna 1. hely, Pesti Viktória 3. hely.
1-2-os korosztályban (illusztráció) 4. helyezett Takács Petra
7-8-os korosztályban (átírás kategória) Istók Sára 1. hely.

Két fordulós tankerületi rajzverseny, 19 iskola több száz tanulója részvételével - 2018

Csendélet kategória 5-6-os korosztály: Lipták Júlia - I. helyezés
Csendélet kategória 7-8-os korosztály: Esztergály Benedek - I. helyezés
Kisvári Eliza - II. helyezés
Szakmáry Anna  – oklevél
Györfi Tibor - oklevél
Átírás kategória 7-8-os korosztály:
Takács Henrietta  I. helyezés

Tankerületi rajzverseny - 2021

Átírás kategória 5-6-os korosztály: Nyerlucz Dominik I. helyezés

Épületrajz kategória 7-8-os korosztály: Halmai Vanda I. helyezés

Tankerületi rajzverseny 19 iskola részvételével - 2022

Átírás kategória 7-8-os korosztály: Nyerlucz Dominik I. helyezés

Épületrajz kategória 7-8-os korosztály: Dénes Fanni I. helyezés

Csendélet kategória 5-6-os korosztály: Telek Noel I. helyezés